Zaimki osobowe niemiecki

Potrzebne Ci zaimki osobowe niemiecki e? Tutaj w prosty sposób je przedstawię oraz dodatkowo pokażę Ci metodę szybkiej nauki, dzięki której zauważalnie zwiększysz tempo zapamiętywania tych i i dowolnych innych słówek obcych.


Zaimki osobowe w niemieckim w większości pokrywają się z polskimi. Różnicą jest forma grzecznościowa Się, którą można przetłumaczyć jako „Państwo” lub „Pani” czy „Pan”.

Abyś łatwo zobaczył jak to wygląda, przedstawiam odmianę zaimków w tabelce:

Nominativ ich du er sie es wir ihr sie Sie
Genitiv meiner deiner seiner ihrer seiner unser euer ihrer Ihrer
Dativ mir dir ihm ihr ihm uns euch ihnen Ihnen
Akkusativ mich dich ihn sie es uns euch sie Sie


Ok, tak to się prezentuje. Warto znaleźć pewne zależności, a nie uczyć się na pamięć. Np. widać, że zaimki osobowe w celowniku niemiecki mają w liczbie pojedynczej zazwyczaj „r” na końcu, które w trzeciej osobie zmienia się na „m” itp.

Wymowa „euch” i „euer” zazwyczaj sprawia problemu, dlatego warto sobie wyjaśnić jak to czytać. Otóż „euch” to coś między „ojś” a „ojsz”, a „euer” to między „ojer” a „oja”.


Dobra, to tyle jeśli chodzi o tytułowy temat „zaimki osobowe niemiecki”. Przejdźmy do wspomnianych technik szybkiej nauki, które znacząco ułatwią nam życie, jeśli chodzi o naukę języków.

Tak więc, techniki te zostały opracowane w rezultacie badań nad procesami zachodzącymi w ludzkiej pamięci w czasie uczenia się. W ich wyniku, sformułowano kilka zasad i reguł, którymi rządzi się nasz umysł. Dzięki dopasowaniu sposobu uczenia się do tych właśnie zasad i reguł, udało się stworzyć ponadprzeciętnie skuteczne techniki.

Chcę tylko zaznaczyć, że nie ma i prawdopodobnie nigdy nie będzie takiej metody, która umożliwia nauką czegokolwiek bez żadnego wysiłku i poświęconego czasu. Jednak skoro już się uczymy niemieckiego, to warto w 100% wykorzystać czas, który inwestujemy. A mogę śmiało powiedzieć, że te techniki są najlepsze w tym celu.


Dobra, najlepszym sposobem na udowodnienie ich skuteczności jest zaprezentowanie na praktycznym przykładzie.

Z tego powodu przygotowałem dla Ciebie darmowy filmik (w ten sposób łatwiej coś wyjaśnić, niż pisząc), w którym pokazuję krok po kroku, jak używać tej metody do zapamiętywania obcych słówek w rekordowym tempie.

Aby go teraz oglądnąć, wystarczy że podasz teraz swój adres email na górze strony po prawej.


Przy ich użyciu zapamiętasz też bez trudu zaimki osobowe niemiecki e
Pozdrawiam
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>