Wymowa słówek angielskich – mów poprawnie!

Interesuje Cię wymowa słówek angielskich? Świetnie trafiłeś, tutaj zaprezentuję Ci ją w zrozumiały sposób, a dodatkowo przedstawię technikę szybkiej nauki, dzięki której będziesz zapamiętywać obce słówka przynajmniej 3 razy szybciej niż dotychczas. Zaczynajmy więc!

Wymowa słówek angielskich charakteryzuje się pewnymi regułami, po których opanowaniu będziesz na dobrej drodze do poprawnej wymowy. Są dwa główne podejścia do uczenia wymowy.

Pierwsze polega na tym, że zapamiętujemy przeróżne zasady i potem próbujemy je stosować czytając słówka, czy teksty w danym języku, w tym wypadku angielskim.

Drugi sposób, to kiedy normalnie uczymy się słówek, zapamiętać je razem z poprawną wymową, nie przejmując się zbytnio formalnymi zasadami – i tak po niedługim czasie takiej nauki, wejdą nam one do podświadomości.

Którą z nich stosować? Myślę, że najlepiej ich kombinacje, z ukłonem w kierunku drugiego sposobu.
Powinieneś najpierw ogólnie zapoznać się z podstawowymi zasadami jakimi rządzi się angielski wymowa. A potem, kiedy zapamiętujesz kolejne słówka, upewnić się że wiesz jak one brzmią, wymawiane przez obcokrajowca.

Tylko skąd dowiedzieć się jak one brzmią? W dobie Internetu nie jest to na szczęście żaden problem. Istnieje wiele słowników online, które zawierają poprawną wymowę, prezentowaną przed rodowitego anglika.
Serwisy które mogę polecić, to między innymi:

http://www.thefreedictionary.com/

http://www.ldoceonline.com/dictionary/

Warto również poznać zapis fonetyczny, który jest używany w tradycyjnych słownikach.


Dobra, to tyle jeśli chodzi o tytułowy temat, jakim jest wymowa słówek angielskich. Przejdźmy teraz do tego co tygryski lubią najbardziej – techniki (bardzo!) szybkiej nauki wyrazów obcych. Stosowanie jej to naprawdę wielka frajda, więc koniecznie przeczytaj poniższe akapity.

Pewnie zastanawiasz się co to jest i jak możesz to stosować – o tym wszystkim zaraz napiszę.
Otóż są to metody uczenia się, które zostały opracowane dzięki badaniom ludzkiej pamięci i umysłu oraz procesów w nich zachodzących w czasie uczenia się. Dzięki temu są bardzo skuteczne, gdyż zostały dostosowane do budowy i funkcjonowania naszego mózgu (w przeciwieństwie do np. uczenia się poprzez powtarzanie, czyli zwykłego kucia).

Dowodem ich skuteczności jest to, że używają ich mistrzowie i rekordziści świata w zapamiętywaniu.

Dobra, ale pewnie ciekawi Cię, jak Ty możesz zacząć je stosować. W tym celu przygotowałem dla Ciebie darmowy filmik, w którym prezentuję je na praktycznych przykładach, tak żebyś mógł od razu zacząć je używać i cieszyć się świetną skutecznością i szybkością nauki.


Aby dostać do niego dostęp, wystarczy że podasz teraz swój adres email w kolumnie po prawej na górze strony, a natychmiast wyślę Ci do niego link.

Pozdrawiam
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>