Ubrania po angielsku – lista i opis

Szukasz ubrania po angielsku? Pokażę Ci tutaj najważniejsze z części garderoby w języku angielskim, a potem omówię krótko, jak je błyskawicznie zapamiętać. Zaczynajmy ;)


Oto wspomniane ubrania po angielsku (kolejność alfabetyczna):

Adidasy- trainers
Buty- shoes
Buty na wysokich obcasach- high heels
Bluza- blouse
Czapka- cap
Dres- track suit
Dżinsy- jeans
Garnitur- suit
Golf- turtle-neck
Krótkie spodnie– shorts
Krawat- tie
Kurtka- jacket
Majtki męskie- briefs
Majtki damskie- pants
Pasek- belt
Piżama- pyjamas
Płaszcz- coat
Podkoszulek- T-shirt
Rękawiczki- gloves
Sandały- sandals
Skarpety– socks
Spodnie- trousers
Spódnica- skirt
Stanik– brassiere lub po samo bra
Sukienka- dress
Sweter- sweater
Szalik– scarf


Ok, to chyba najważniejsze ubrania po angielsku. Jak widzisz, jest ich kilkadziesiąt i myślę, że większość osób może mieć problemy, żeby je tak od razu zapamiętać, szczególnie jeśli są to dla niej nowe wyrazy.
Jak sobie poradzić w sytuacjach, kiedy musimy nauczyć się wielu słówek w krótkim czasie? Na szczęście jest na to metoda i są to oczywiście techniki szybkiej nauki.

Są te opracowane na podstawie badań ludzkiej pamięci i umysłu, techniki umożliwiające bardzo szybkie zapamiętywania między innymi słówek obcych. Wykorzystują one mechanizmy, które zachodzą w mózgu podczas zapamiętywania np. wspomnień – pomyśl teraz o jakimś.

Prawdopodobnie świetnie pamiętasz jakieś sytuacje z nawet bardzo odległej przeszłości, mimo że ich nigdy się celowo nie uczyłeś. Jest to związane z kilkoma głównymi czynnikami, o których nie ma sensu tutaj pisać. Ważne jest tylko to, że te same czynniki zostały przeniesione na grunt słówek obcych, aby osiągnąć to samo „bezwysiłkowe” zapamiętywanie, co przy wspomnieniach.


Wyobraź sobie taką sytuację (zobacz ją w wyobraźni):

Stoisz sobie na dworze w słoneczny dzień w czapce z daszkiem na głowie. Słyszysz co chwilę głośne „kap” „kap”. Nie możesz dojść skąd to jest. Nagle podnosisz głowę i okazuje się, że to na Twoją czapkę spadają krople wody.

Jest to głupawa scenka, ale w taki sposób bez problemu zapamiętasz, że czapka to cap (czyt. kap).


Oczywiście techniki szybkiej nauki to znacznie więcej niż to, ale ty był jedynie przykład, demonstrujący że uczenie się słówek może wyglądać zupełnie inaczej niż nużące powtarzanie, a przy tym być dużo skuteczniejsze i nawet zabawne.

Abyś mógł poznać tę metodę, specjalnie przygotowałem dla Ciebie darmowy filmik, w którym krok-po-kroku, na praktycznych przykładach, omawiam i prezentuję tę technikę.

Żeby go teraz obejrzeć, wystarczy że podasz swojego emaila w kolumnie po prawej na górze strony, a natychmiast wyślę Ci linka do filmiku.

Oczywiście tą metodą będziesz mógł beze trudu szybko zapamiętać ubrania po angielsku…

opis ubrania po angielsku
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>