Slang angielski i amerykański

Interesuje Cię slang angielski lub amerykański? Trafiłeś w idealne miejsce. Tutaj pokażę Ci najpopularniejsze sformułowania, bez których nie zrozumiesz „języka ulicy”, a na dodatek zapoznam Cię z technikami szybkiej nauki, które umożliwią Ci zapamiętywanie obcych słowek przynajmniej 3 razy szybciej niż dotychczas. Gotowy?

Ok., nie będę ponownie wynajdywał koło. Jest świetny słownik slangu angielskiego i dam Ci teraz do niego linka. Oto on:

http://www.myenglish.pl/slang_angielski.php


Są tam setki słówek i na pewno znajdziesz to czego szukasz. Jednak jak nauczyć się tak wielu słów?
Dobrze, że o to pytasz. W tym miejscu wkraczają nam z pomocą techniki szybkiego zapamiętywania.
Pewnie masz wiele  pytań z nimi związanych. Postaram się krótko o nich napisać, a potem przejść do praktyki.


Ok., są to techniki, które zostały opracowane na podstawie badań i obserwacji ludzkiej pamięci i umysłu. Ich skuteczność wynika z tego, że są dopasowane do tego, jak działa nasza pamięć – w przeciwieństwie do na przykład uczenia się poprzez powtarzanie, czyli kucia.

Weźmy na przykład taki slang angielski czy amerykański. Można próbować zapamiętać te słówka i frazy poprzez wielokrotne ich czytanie i powtarzanie, aż w końcu niektóre z nich wyryłyby się nam w pamięci i być może pozostały tam na jakiś czas.
Można jednak do tego podejść inaczej i nauczyć się ich znacznie szybciej i skuteczniej przy wykorzystaniu właśnie omawianych metod szybkiej nauki. Jak?

To jest jak z płynięciem pod prąd – można tak robić, tylko strasznie się przy tym męczymy, a rezultaty i tak są niewielkie. Z drugiej strony można płynąć z prądem. Wtedy nasz wysiłek jest minimalny, a rezultaty znacząco lepsze.


Żeby to zobrazować, pomyśl teraz o jakimś wspomnieniu.
Zauważ, że pamiętasz je bardzo dobrze i dokładnie mimo że nigdy nie uczyłeś się go celowo. Można powiedzieć, że zapamiętałeś je bezwysiłkowo. Właśnie takie zjawiska obserwowano i badano – dlaczego niektóre informacje zapamiętujemy bardzo prosto, a z innymi mamy wielki trudności.

Dzięki temu udało się wyznaczyć kilka elementów, które stanowią o tej różnicy. Dzięki tym techniką, może wykorzystać jest do uczenia się między innymi słówek obcych czy ogólnie dowolnych informacji (trochę różnią się techniki w zależności czego chcemy się uczyć, ale tutaj skupimy się na słówkach obych).

Dobra, koniec tych teoretycznych rozważań. Przejdźmy do praktyki.

Przygotowałem dla Ciebie darmowy filmik, w którym dokładnie prezentuje krok po kroku na praktycznych przykładach, jak Ty możesz zacząć stosować tę metodę od zaraz i uczyć się przynajmniej 3 razy szybciej.
Żeby go oglądnąć, wystarczy że podasz teraz swój adres email w kolumnie po prawej na górze strony, a natychmiast wyślę Ci do niego linka.


Slang angielski też możesz zapamiętać w ten sposób ;)
Pozdrawiam
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>