Niemieckie litery

Interesują Cię niemieckie litery? Chcesz wiedzieć jak je napisać poprawnie na komputerze? Tutaj proste rozwiązanie. A jako gratis, przedstawię Ci technikę szybkiej nauki, dzięki której zapamiętasz błyskawicznie obce słówka.

Okej, nie jest trudno napisać litery niemieckie na klawiaturze. Wystarczy wcisnąć lawy klawisz ALT i na klawiaturze numerycznej (z prawej strony klawiatury, nie ma jej w laptopach niestety) następujący kod:
ä- 132
Ä- 142
ö- 148
Ö- 153
ü- 129
Ü- 154
ß- 225


A jakaś inna metoda? Najprościej, skoro już jesteś na tej stronie, to zaznacz interesującą Cię literę, a następnie skopiuj ją i wklej w interesujące Cię miejsce. Gotowe!

Dobra, nie było to zbyt skomplikowane, prawda?  Niemieckie litery są najprostsze, gdy się ma niemiecką klawiaturę…

Obiecałem napisać coś na temat technik szybkiej nauki, więc teraz to zrobię.
Nie wiem czy coś na ich temat kiedyś słyszałeś, dlatego zacznę od krótkiego wstępu.

Czym one są? Otóż są to metody uczenia się, które zostały opracowane w wyniku obserwacji i badań ludzkiej pamięci i procesów które w niej zachodzą w czasie uczenia się. W wyniku tego, czyli dopasowania do sposobu funkcjonowania naszego umysłu, są niezwykle skuteczne.

Lubię bardzo to przyrównywać do poruszania się w wartkim nurcie rzeki.
Można iść pod prąd, co powoduje wielkie zmęczenie, a mimo to małe efekty.
Można również poruszać się z prądem. W ten sposób prawie w ogóle się nie męczymy, a rezultaty są nieporównywalnie lepsze.
Tak samo ma się sprawa z nauką. Możemy stosować nieskuteczne sposoby, jak na przykład tradycyjne kucie, czyli uczenie się poprzez wielokrotne powtarzanie. W ten sposób potrzebujemy poświęcać wiele czasu i wysiłku, a mimo to nasze rezultaty nauki i tak nie są zadowalające.

W przeciwieństwie do tego, możemy stosować techniki szybkiego uczenia się. To jest właśnie jak płynięcie z prądem – prądem naszej pamięci. Dzięki temu możemy osiągnąć ponadprzeciętne rezultaty przy dużo mniejszym wkładzie czasu i energii.
Oczywiście wybór należy tylko do Ciebie, ale to chyba nie ma co się zastanawiać…

Być może zastanawiasz się, jak możliwe jest uczenie się bez wysiłku? Otóż  jest NIEMOŻLIWE i nie o nim chcę tutaj pisać. Nie da się uczyć bez poświęcenia na to czasu. Jednak skoro już ten czas poświęcamy, to warto wykorzystać go najlepiej jak się da – i do tego właśnie służą te techniki.


Ok., starczy już tych teoretycznych wstępów. Najlepiej przekonać się w praktyce o skuteczności. W tym celu przygotowałem dla Ciebie darmowy filmik, w którym krok po kroku prezentuję jak Ty możesz ich używać do zapamiętywania dowolnych obcych słówek.
Aby go teraz oglądnąć, podaj swój adres email w kolumnie po prawej na górze strony. Zrób to teraz.

Mam nadzieję, że niemieckie litery to już nie problem.
Pozdrawiam
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>