Nauka niemieckiego przez internet za darmo

Interesuje Cię nauka niemieckiego przez internet za darmo? Chcesz poznać ten język i nie tracić przy tym dużo czasu? Na szczęście jest na to sposób i przedstawię Ci go w tym krótkim artykule. Czytaj dalej…

Ok, na samym początku zdefiniujmy, czym tak w ogóle jest nauka niemieckiego, czy ogólnie nauka jakiegoś języka. Składają się na to trzy główne elementy:

- nauka słownictwa

- nauka gramatyki

- osłuchanie się z językiem

Pozwól, że opiszę każdy z tych elementów i pokażę jak możesz go nawet kilkakrotnie przyspieszyć.

Nauka słownictwa

To być może, uznawana za najbardziej nudną i nużącą, część nauki języka. Ale tak nie musi być! Jednak zanim przejdę do konkretnej metody to opiszę ogólne spojrzenie na to jakie słówka wybrać, ile potrzeba oraz skąd je wziąć.

Jeśli interesujesz się nauką niemieckiego, czy ogólnie nauką języków to pewnie słyszałeś o słynnej obserwacji, że znajomość 1000 najpopularniejszych słówek w danym języku, pozwala na rozumienie potocznej, codziennej komunikacji, gazet i telewizji itp.

Widzimy tutaj dwa oczywiste problemy – posiadanie listy 1000 najpopularniejszych wyrazów i co gorsza – nauczenie się ich (przydatne też są zestawy typu „nauka niemieckiego mp3„, gdyż słyszysz poprawną wymowę).

Pierwsza sprawa nie jest wcale specjalnym problemem, w Internecie jest wszystko ;) Co do nauki niemieckiego, to w kilka sekund znalazłem przykładową listę. Oto link:

-http://tysiacslow.republika.pl/gerpl1_2print.html

Dobra, ale jak się ich szybko nauczyć? Właściwe pytanie i zaraz odpowiem Ci na nie.

Odpowiedź zawiera się trzech wyrazach: techniki szybkiej nauki. Być może nie słyszałeś o nich nigdy, więc pozwól, że opiszę pokrótce, czym one są.

Otóż są to techniki i metody opracowane na podstawie badań nad ludzką pamięcią i umysłem, dzięki którym można zapamiętywać kilkakrotnie szybciej i skuteczniej.

Niestety nie ma tutaj wystarczająco miejsca, żeby je opisać. Na szczęście przygotowałem dla Ciebie darmowy filmik i raport, w których je przedstawiam oraz sposób ich użycia. Kliknij teraz tutaj, aby go oglądnąć.

Dzięki tej technice, będziesz zapamiętywać  słówka obce w tempie przynajmniej 1 minuta na 1 wyraz, co daje razem 1000 minut. Zakładając, że dziennie możesz poświęcić 3 razy po 20 minut, to po 17 dniach nauczysz się ich – nie jest to dużo, prawda? Dlatego kliknij teraz tutaj i poznaj jak najszybciej tę technikę!

Nauka gramatyki

Ok, przejdźmy do kolejnego elementu, jakim jest nauka gramatyki. Nie ma tu zbyt dużej filozofii. Pamiętaj, że przeciętny człowiek używa tylko podstawowych czasów i reguł gramatycznych, więc nie należy (chyba, że chcesz zostać lingwistą czy tłumaczem przysięgłym) się uczyć ich wszystkich – przynajmniej nie na początku nauki. To po prostu zajmuje zbyt dużo czasu w stosunku do efektów.

Dlatego polecam zaopatrzyć się w jakieś podstawowe materiały i z nich się nauczyć podstaw gramatyki. Tak samo jak ze słówkami, możesz znaleźć darmowe materiały w Internecie np. portale, których tematyką jest nauka niemieckiego.

Osłuchanie

To najlepsza część! Prosta i bardzo przyjemna. Jak to może wyglądać?

Bardzo prosto – wchodzisz na youtube.com i wpisujesz po niemiecku jakieś hasło, które Cię ciekawi i interesuje. Bierzesz pierwszy lepszy filmik i po prostu go oglądasz. A następnie oglądasz go kolejny raz i kolejny.

Nie dziw się, jak za pierwszym razem nic nie wyłapiesz. Za każdym razem wyłapiesz kolejne frazy i zwroty. Po niedługim czasie będziesz coraz sprawniejszy – i oto chodzi ;)

Tak więc doszliśmy do końca tego krótkiego artykułu. Mam nadzieję, że znalazłeś w tym ciekawe informacje i zastosujesz je w praktyce – nauka niemieckiego nie jest wcale trudna, trzeba tylko mieć metodę! (przypominam o filmiku, który dla Ciebie przygotowałem)

Pozdrawiam

Bartek Mańko

P.S Zachęcam do skomentowania poniżej i napisania swoich opinii, pytań czy sugestii. A jeśli Ci się podobało to kliknij „Lubię to” i podziel się ze znajomymi – dzięki temu będę miał motywację, żeby dodawać nowe informacje ;)

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

One Response to Nauka niemieckiego przez internet za darmo

  1. nika pisze:

    Właśnie zaczynam naukę języka niemieckiego mam nadzieję,że twój filmik z nauką szybkiego opanowania słówek podziała w 100 %. z góry dzięki :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>