Miesiące po niemiecku wymowa i pisowania

Interesują Cię miesiące po niemiecku i ich poprawna wymowa? Nie mogłeś trafić na lepszą stronę! Tutaj, nie dość że podam Ci interesuję Cię miesiące to przede wszystkim zaprezentuję technikę szybkiej nauki, która umożliwia błyskawicznie zapamiętywanie tych i jakichkolwiek innych słówek obcych. W takim razie zaczynajmy.


Najpierw wymienię obiecane miesiące po niemiecku wymowa i pisownia:

Januar – styczeń (w Austrii Jänner)
Februar – luty
März – marzec
April – kwiecień
Mai – maj
Juni – czerwiec
Juli – lipiec
August – sierpień
September – wrzesień
Oktober – październik
November – listopad
Dezember – grudzień

Miesiące w języku niemieckim są w rodzaju męskim (der), więc jeśli chcemy powiedzieć, że coś się w danym wydarzyło, to stosujemy „im”. Np.

Im Januar – W styczniu.


Proste prawda? Nie ma z tym zbyt dużej filozofii. Trzeba je po prostu zapamiętać i tyle. I właśnie tu przychodzą nam z pomocą techniki szybkiego zapamiętywania.
Nauczyć się 12 miesięcy to nie problem, ale co zrobić, kiedy mamy się nauczyć o wiele więcej słówek? A w końcu to jest główna i najbardziej czasochłonna część nauki każdego języka.

Na razie uwierz mi na słowo, a za chwilę przekonasz się na własnym przykładzie, że szybkość zapamiętywania dowolnych słówek przy użyciu tej metody jest wręcz kosmiczne! ;)
Pewnie zastanawia Cię, co sprawia, że jest tak skuteczna?


Otóż lubię to porównywać do obrazu rzeki.

Można iść pod prą, strasznie się zmęczyć i zmachać, a i tak ledwo co się ruszyć.
Z drugiej strony, można poruszać się z prądem – wtedy idzie się dużo łatwiej, szybciej no i pokonuje się znacznie większe odległości.

Co to ma wspólnego z nauką słówek obcych? Jest to dokładny obraz stosowania technik szybkiego uczenia się. Zostały one opracowane zgodnie z zasadami funkcjonowania ludzkiej pamięci. Stosując je niejako płyniemy z prądem, bo działamy zgodnie z tym, jak działa nasza pamięć.
Przeciwnie jest, kiedy próbujemy coś zapamiętać poprzez wielokrotne powtarzanie. Na pewno to znasz – trzymasz listę słówek i wielokrotnie mruczysz je pod nosem, aż w końcu uda Ci się kilka razy dobrze je podać, po to tylko, aby po godzinie nie mieć zielonego pojęcia jak ona brzmiało i co znaczyło…

Jest to zupełnie jak poruszanie się pod prąd – nie dość, że wymaga wiele wysiłku, to jeszcze rezultaty są naprawdę kiepskie – nic dziwnego, że większość osób skarży się na słabą pamięć lub brak zdolności językowych.

Mam nadzieję, że jesteś przekonany co do wartości i użyteczności tej techniki. Specjalnie z tego powodu, przygotowałem dla Ciebie darmowy filmik w którym dokładnie, krok po kroku, prezentuję ją na praktycznych przykładach.
Żeby go teraz oglądnąć, wystarczy że jedynie podasz swój adres email w kolumnie po prawej na górze strony, a natychmiast wyślę Ci linka do niego.

Miesiące po niemiecku też można nimi zapamiętać, jeśli masz problem ;)


Pozdrawiam
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>