Miesiące po angielsku: wymowa i pisownia

Interesują Cię miesiące po angielsku? Chcesz szybko się ich nauczyć i iść dalej? W tym krótkim artykule przedstawię Ci miesiące po angielsku i dodatkowo, a może przede wszystkim, zaprezentuję metodę błyskawicznego zapamiętywania tych i innych słówek obcych.

W takim razie przejdźmy do  sedna – oto miesiące po angielsku wymowa i pisownia:

January /dżeńjueri/ – Styczeń
February /februeri/ albo /febjueri/  - luty
March /marcz/  - marzec
April /ejpryl/  - kwiecień
May /mej/  - maj
June /dżun/  - czerwiec
July /dżuLaj/  - lipiec
August /ogest/ – sierpień

September /sepTembr/ – wrzesień
October /okTołbr/ – październik
November /nołWembr/ – listopad
December /dySembr/ – grudzień


Ok, to nie było trudne, prawda? Oczywiście łatwo się nauczyć 12 słów, ale pomyśl ile innych jeszcze przed Tobą do nauki…

Logicznym się wydaje, że warto poznać tzw. techniki szybkiej nauki, które nawet kilkakrotnie przyspieszą tempo zapamiętywania słówek obcych – nie tylko po angielsku, ale również w dowolnym innym języku. Osobiście uczyłem się między innymi: włoskich, angielskich, niemieckich, hebrajskich.


Dobra, pewnie zastanawiasz się w jaki sposób to działa i jak Ty możesz zacząć je stosować?


Najpierw pozwól, że króciutko opiszę dlaczego są one tak skuteczne – z czego to wynika, bo oczywiście nie jest to żadna czarna magia.


Otóż zostały one opracowane na podstawie obserwacji i badań ludzkiego umysły oraz procesów zachodzących podczas zapamiętywania i uczenia się. Doprowadziło to do wielu ciekawych wniosków, które są zupełnie sprzeczne z powszechnie przyjętym sposobem nauki – czyli uczeniem się wielokrotne powtarzanie tzw. kuciem.

Następnie, w oparciu o właśnie te obserwacje, stworzono specjalne techniki szybkiej nauki i błyskawicznego zapamiętywania, których skuteczność przewyższa kucie kilka lub nawet kilkanaście razy.


Jakie więc są to odkrycia, które tak zmieniły obraz nauki? Jednym z podstawowych jest to, że ludzki umysł myśli obrazami, a nie tekstem.

Np. kiedy myślisz o swojej mamie, to nie widzisz napisu „moja mama”, tylko widzisz jej obraz w wyobraźni. Jest to niezwykle ważne, bo podając informacje w postaci obcej dla naszej pamięci – czyli np. w formie tekstu, nie możemy oczekiwać, że będziemy to skutecznie zapamiętywali. To tak jakbyśmy mówili do niej w obcym języku. Najlepsze jest to, że możesz w ten sposób przedstawić dowolne informacje: czy to są miesiące po angielsku czy wzory Einsteina..


Dobra. Innym odkryciem było to, że rzeczy niezwykle, niecodzienne i wywołujące emocje są wręcz automatycznie zapamiętywane, podczas gdy nużące i bez emocji, bardzo ciężko utrwalić w pamięci.

Przykładem mogą tutaj być wspomnienia. Nigdy celowo nie uczyłeś się ich na pamięć, ale jednak doskonale je pamiętasz.

Tak samo nie pamiętasz zdecydowanej większości lekcji na jakich byłeś w szkole. Jednak gdyby na którejś z nich, nauczycielka weszła na stół i zaczęła tańczyć na głowie, to jestem pewien, że bez problemu pamiętałbyś to do końca życia!


Mam nadzieję, że widzisz potencjał tych technik. Nie mam czasu, aby je teraz prezentować, ale przygotowałem z tego powodu dla Ciebie filmik, w którym praktycznie je pokazuję. Aby go oglądnąć, wystarczy że jedynie podasz swojego maila w kolumnie po prawej na górze strony. Zrób to teraz, a miesiące po angielsku wymowa i pisownia oraz wszystkie inne potrzebne słowka, zostaną wtedy opanowane szybciej niż dotychczas myślałeś, że to możliwe!


Pozdrawiam

Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>