Kolory po angielsku (oraz liczby i alfabet)

Chcesz poznać wszystkie kolory po angielsku? W takim razie zakładam, że jesteś póki co na początkującym poziomie i interesują Cię takie zagadnienia jak liczby po angielsku, alfabet po angielsku itp. itd.

Oczywiście dam Ci na to odpowiedzi w tym krótkim artykule, ale też pokażę Ci coś DUŻO ważniejszego, co da Ci wielką przewagę nad innymi uczącymi się tego języka. Ale nie będę już przedłużał, tylko przejdę do konkretów.


Jak pisałem wyżej, na początek podam obiecane kolory po angielsku, oto one:
– biały: white
– czarny: Black
– żółty: yellow
– czerwony: red
– brązowy: brown
– zielony: green
– niebieski: blue
– szary: Grey

Oczywiście nie są to wszystkie kolory po angielsku, ale te podstawowe. Myślę, że bez problemu się ich nauczysz. Ale co zrobić, kiedy przed nami jest jeszcze tyle słówek do nauki? Jak się do tego zabrać i nauczyć się ich jak najszybciej i efektywniej?
O tym właśnie chcę trochę napisać w dalszej części tego wpisu.


Tylko pomyśl czego trzeba się jeszcze nauczyć: liczby po angielsku, alfabet po angielsku, zwierzęta po angielsku itp.  Nie ukrywajmy – jest tego cholernie dużo i może to zająć sporo czasu, chyba że mamy na to niezły sposób.

Dla mnie i wierzę, że równie dobrze może tak być dla Ciebie, tym sposobem były metody szybkiej nauki. Umożliwiły mi one naprawdę szybkie zapamiętywanie dowolnych słówek (poza angielskimi np. niemieckie, włoski, hebrajskie…).
Dodatkowo, istnieją techniki do nauki gramatyki, co też nie było moim ulubionym zajęciem i zdecydowanie nie szło mi zbyt szybko.

Pewnie zastanawiasz się, jak wyglądają takie techniki i na czym polegają? Otóż ich skuteczność jest związana z tym, że zostały opracowane zgodnie z zasadami działania ludzkiego mózgu i pamięci, a nie przeciwko nim, jak ma to miejsce w klasycznym uczeniu się poprzez mozolne powtarzanie, czyli kuciu.

Żeby to zobrazować, pomyśl teraz o jakimś wspomnieniu.

Już? Ok, pamiętasz je dobrze? To ciekawe prawda, gdyż nigdy nie siedziałeś kilka godzin i nie zakuwałeś tego wspomnienia, a mimo to pamiętasz je, jakby wydarzyło się wczoraj! Gdyby tylko tak łatwo dało się uczyć np. języka angielskiego…

Na szczęście się da! Trzeba tylko zanalizować procesy, które występują podczas błyskawicznego i bez wysiłkowego zapamiętywania np. wspomnień i przenieść je na płaszczyznę nauki języków. Oczywiście Ty nie musisz tego sam robić – zajęli się tym naukowcy i badacze ludzkiego mózgu i zebrali wyniki badań w postaci technik szybkiej nauki i błyskawicznego zapamiętywania.


Z racji braku miejsca w tym krótkim wpisie, którego głównym tematem miały być przecież kolory po angielsku, nie będę zabierał się za prezentowanie tych technik.

Jednak specjalnie dla Ciebie, przygotowałem filmik w którym je objaśniam i prezentuję na praktycznych przykładach nauki słówek.
Aby go oglądnąć, wystarczy że podasz teraz swojego maila w kolumnie po prawej stronie i klikniesz przycisk „Daj mi dostęp”.


Pozdrawiam
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>