Dni tygodnia po niemiecku wymowa i pisownia

Potrzebne Ci dni tygodnia po niemiecku wymowa i pisownia? Nie ma sprawy – tutaj wszystko Ci wyjaśnię w prosty sposób, a dodatkowo zaprezentuję metodę szybkiej nauki, która pomoże Ci znacznie szybciej zapamiętywać te i inne słówka.

Oto tytułowe „dni tygodnia po niemiecku wymowa i pisownia”:
Montag – poniedziałek
Dienstag (czyt. Dinztag) – wtorek
Mittwoch – środa
Donnerstag – czwartek
Freitag (czyt. fraitag) – piątek
Samstag – sobota
Sonntag – niedziela

Wymowa jest praktycznie taka sama jak pisownia, więc nie poświęcałem jej zbyt dużo miejsca.

Jeszcze kilka małych uwag co do dni tygodnia po niemiecku. Po pierwsze: są ona zawsze rodzaju męskiego, czyli poprzedzone rodzajnikiem der.

Kiedy chcemy powiedzieć, że coś się wydarzyło danego dnia, to poprzedzamy dzień wyrazem „am”, np.
Am Montag gehe ich …


Dobra, nie jest to zbyt skomplikowane, prawda? Myślę, że nie będziesz miał specjalnych problemu z zapamiętaniem tych siedmiu słówek. Jednak nauka niemieckiego składa się z wielu setek wyrazów, które musimy niestety zapamiętać. I tutaj może pojawić się problem – jak to zrobić szybko i trwale, żeby nasza praca nie poszła na marne?
Według mnie, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem są tak zwane Nowoczesne Techniki Szybkiej Nauki. Napiszę teraz o nich kilka słów.

Pozwól, że wtrącę małą uwagę: nie ma takiej metody, która pozwala na zapamiętanie obojętnie czego, bez żadnego wkładu własnego w postaci czasu i wysiłku. Nie łudź się! Jednak można ten czas i wysiłek najlepiej wykorzystać i uczyć się nawet kilkakrotnie szybciej – właśnie o tym zamierzam napisać w poniższych akapitach.

Ok., pewnie zastanawiasz się co to w ogóle za metody i skąd się wzięły?
Są to techniki uczenia się, które zostały opracowane na bazie badań i obserwacji ludzkiej pamięci oraz procesów które w niej zachodzą podczas zapamiętywania. Z tego właśnie powodu, że są dopasowane do budowy i funkcjonowania naszego umysłu, cechują się ponadprzeciętną skutecznością.

Nie jest to zdecydowanie żadna sztuczka czy trik pamięciowy. Po prostu mądrze przemyślane i opracowane metody, które pozwalają znacząco zwiększyć tempo uczenia się dowolnych informacji, w tym między innymi słówek obcych.
Teoria teorią, ale myślę, że najlepszym sprawdzianem dla Ciebie czy to rzeczywiście działa, jest przekonanie się na praktycznym przykładzie.

Z tego powodu, przygotowałem dla Ciebie darmowy filmik, w którym na praktycznych przykładach słówek, pokazuję jak używać tej techniki i jak Ty możesz ją stosować już dzisiaj.
Aby go oglądnąć, wystarczy że podasz teraz swój adres email w formularzu na górze po prawej, a natychmiast wyślę Ci do niego linka.


Oczywiście dni tygodnia po niemiecku też możesz przy jej pomocy zapamiętać, jeśli masz z nimi jakieś problemy ;)
Pozdrawiam
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

One Response to Dni tygodnia po niemiecku wymowa i pisownia

  1. Paulina pisze:

    uratowało mnie przed tróją na niemieckim dostałam piątkę polecam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>