Alfabet po angielsku – metoda i wymowa

Interesuje Cię alfabet po angielsku? Nie mogłeś lepiej trafić. Tutaj znajdziesz to czego szukałeś – alfabet angielski wymowa, oraz coś dodatkowo, co całkowicie zmieni obraz i przede wszystkim tempo i skuteczność nauki – techniki szybkiej nauki.
Ale zacznijmy od obiecanego alfabetu po angielsku. Oto on wraz z wymową:

A – a [ei]
B – b [bi]
C – c [si]
D – d [di]
E – e [i]
F – f [ef]
G – g [dżi]
H – h [eidż]
I – i [ai]
J – j [dżei]
K – k [kei]
L – l [el]
M – m [em]
N – n [en]
O – o [ou]
P – p [pi]
Q – q [kju]
R – r [a(r)]
S – s [es]
T – t [ti]
U – u [ju]
V – v [vi]
W – w ['dablju:]
X – x [eks]
Y – y [łai]
Z – z [zi]

Dobra, to nie jest zbyt skomplikowane i myślę, że bez problemu się tego szybko nauczysz – alfabet po angielsku to nie fizyka kwantowa. Jednak pomyśl o tych wszystkich słówkach, które są przed Tobą, a będziesz musiał je zapamiętać…

Ich ilość może być trochę przytłaczająca i zniechęcająca do dalszej nauki. I rzeczywiście, żeby je wszystkie zakuć, to trzeba być bardzo cierpliwym i poświęcać na to dużo czasu. Jednak jest na to dużo lepszy sposób, na który kiedyś, właściwie zupełnie przypadkowo się natknąłem, a który całkowicie zmienił sposób i przede wszystkim skuteczność mojego uczenia się różnych języków m.in. angielskiego, włoskiego, niemieckiego, hebrajskiego…

Pewnie masz już dość wstępu i chcesz przejść do praktyki – i bardzo dobrze, bo sama teoria nic nie da.
Załóżmy, że masz do nauczenia się 500 słówek. Całkiem sporo, ale da się to szybko „połknąć”!
Używając wspomnianej techniki, można spokojnie zejść z czasem poniżej 1 minuty na jedno słówko, ale załóżmy, że będzie to równo 1 minuta. To daje 500 minut nauki.

Powiedzmy, że masz dwa tygodnie na naukę. Czyli każdego dnia musisz poświęcić 500 : 14 = niecałe 36 minut. Żeby się nie zanudzić, podzielimy każdego dnia naukę na 2 krótsze sesje po 18 minut.
Tak więc, żeby nauczyć się 500 słówek, wystarczy, że każdego dnia przysiądziesz nad nimi dwa razy po 18 minut – nie jest to już takie straszne, jak na początku się wydawało, prawda?

Ok., to były rozważania bardzo teoretyczne, a nie powiedziałem nic o technice samej w sobie.
Otóż jej skuteczność jest związana z tym, że została opracowana na podstawie obserwacji procesów zapamiętywania. Można więc powiedzieć, że jest dostosowana do naszej pamięci i umysłu, co skutkuje tak fantastycznymi rezultatami.
W przeciwieństwie do tradycyjnej nauki poprzez wielokrotne powtarzanie, które jest całkowicie sprzeczne z zasadami działania ludzkiej pamięci.

Tyle tytułem wstępu. Na pewno chcesz poznać tę technikę. To świetnie – przygotowałem z tego powodu dla Ciebie darmowy filmik, bo łatwiej w taki sposób się uczyć, niż czytając. Żeby go oglądnąć, wystarczy że podasz teraz swój adres maila w kolumnie po prawej na górze strony, a natychmiast wyślę Ci do niego link.

Mam nadzieję, że alfabet po angielsku też bez problemu opanujesz!
Bartek Mańko

UWAGA: Poznaj teraz ZA DARMO system nauki języka, który przyspieszy opanowanie dowolnego języka przynajmniej 3,47 razy! Podaj swój email, a go natychmiast dostaniesz:

email:

One Response to Alfabet po angielsku – metoda i wymowa

  1. Andrzej Kopydłowski pisze:

    Jestem bardzo ciekawy tego twojego sposobu i chętnie się z nim zapoznam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>